KAMPANIA #GOTOWI NA SEZON

9 września, 2022

#GOTOWINASEZON

Kampania społeczna, której celem jest zachęcenie Polaków do zaszczepienia się przeciwko grypie w nadchodzącym sezonie 2022/2023. Wirus grypy nieustannie mutuje, dlatego tak ważne są co sezonowe szczepienia. Chcemy, aby Polacy byli gotowi na zmierzenie się z wirusem i zabezpieczyli się na nadchodzący sezon. Dołącz do drużyny #GotowiNaSezon!

Grypa sezonowa znacząco przyczynia się do hospitalizacji i umieralności, zwłaszcza wśród niemowląt i osób starszych. Na świecie średnio co minutę umiera 1 osoba z powodu grypy.

Szczepienia profilaktyczne to najlepszy sposób przeciwdziałania zachorowaniom na grypę!

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

  • Zrób zdjęcie, jak przygotowujesz się na sezon grypy, np. po zaszczepieniu,
  • Wrzuć materiał na swój profil w social mediach,
  • Wykorzystaj przy tym jedną z naszych naklejek. Wyszukać je możesz na Instagramie pod hasłem: @Gotowi na sezon
  • Oznacz nas hashtagiem #GOTOWINASEZON.

W zdrowym stylu życia chodzi o balans. Powinniśmy zachowywać zarówno między sportem a dietą, ale nie powinniśmy zapominać o profilaktyce! Zabezpieczenie naszego organizmu przed wirusami jest tak samo ważne jak zbilansowana dieta i regularny trening.

Grypa to globalny problem zdrowia publicznego, który jest obciążeniem ekonomicznym dla całego społeczeństwa. Z powodu tej choroby co minutę na świecie umiera jedna osoba. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) mówi wprost, że najlepszym sposobem walki z wirusem i ochrony najbardziej narażonych na powikłania pogrypowe są szczepienia profilaktyczne.

Organizatorzy akcji przygotowali nagrodę dla jednego z uczestników kampanii!

Nagroda to kolacja z Tomaszem Majewskim, czterokrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich oraz wielokrotnym złotym medalistą w pchnięciu kulą.

Masz pytania?

Napisz do Nas: opzg@nadziejadlazdrowia.pl

Inicjatorem kampanii jest Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy.

Regulamin_Gotowi_na_sezon