FluMania – nauka poprzez zabawę

W ramach działań na rzecz promocji profilaktyki Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy z myślą o użytkownikach smartfonów powstała aplikacja mobilna – FluMania, która jest połączeniem gry logicznej z testem edukacyjnym o grypie.
Głównym celem gry jest opanowanie epidemii grypy rozprzestrzeniającej się w mieście poprzez szczepienia pacjentów z grup ryzyka powikłań pogrypowych. Na gracza czeka szereg zadań logicznych oraz pytań merytorycznych, podczas których może zdobyć bonusy w postaci dodatkowej broni w walce z grypą. Na każde pytanie użytkownik znajdzie poprawną odpowiedź podczas gry, czyli uczy się poprzez zabawę. Gra przyczynia się do rozwoju spostrzegawczości, ćwiczenia pamięci oraz refleksu. Podczas gry uczymy się m.in. o tym, czym jest grypa, jak zapobiegać chorobie oraz w jakich warunkach przenoszony jest wirus.

W dobie rozwijających się technologii metoda edukacji przez grę mobilną jest dostosowana do potrzeb społeczeństwa, a przez to jest bardziej efektywna. Zamiast gier nasyconych przemocą lub zbierania pokemonów, lepiej ratować ludzi i co istotne – zdobywać wiedzę. Czas spędzony w poczekalni, komunikacji miejskiej czy podczas przerwy może zostać spożytkowany w wartościowy sposób, dzięki proponowanym przez FluManię wyzwaniom logiczno-intelektualnym.
Podczas tej wirtualnej zabawy społeczeństwo zdobywa świadomość, że dzięki szczepieniom wygra z realnym wirusem grypy unikając przy tym przykrych objawów grypy, hospitalizacji oraz kosztów związanych z leczeniem.

Aplikacje można bezpłatnie pobrać z Google Play oraz App Store.

 

Wyniki konkursu:
Placowki Medyczne:
Nagroda główna:

  • SPZOZ Warszawa Ursynów

Wyróżnienia:

  • Szpital Powiatowy w Chrzanowie
  • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie
  • NZOZ Medicare w Piekarach Śląskich

Szkoły:

Nagroda główna:

  • Zespół Szkół Jedynka – Międzychód

Wyróżnienia:

  • Szkoła Podstawowa nr 149 – Łódź
  • Zespół Szkół w Legionowie, Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty – Legionowo
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 – Zdzieszowice

Pobierz

Plakat FluMania

Pobierz

Ulotka FluMania

Pobierz